Menu

Tarihçe

PEAKUP, Üst üste 5 defa “Microsoft En İyi Bulut Bilişim İş Ortağı Ödülü” sahibi olmasının yanı sıra Türkiye’nin en hızlı büyüyen 6. EMEA Bölgesinin en hızlı büyüyen 91. teknoloji firması olarak Deloitte listelerinde yer almıştır. Aynı zamanda Türkiye’de Bilişim 500 şirketleri arasındadır.

PEAKUP 2012 yılında bilişim altyapı hizmetlerinden yazılım geliştirme faaliyetlerine  kadar uçtan uca çözüm ve ürün sunmak üzere %100 yerli sermaye ile kurulmuş bir teknoloji şirketidir. 8096 sayılı Resmi Gazetede de beyan edildiği üzere ana faaliyet alanı olarak Bulut Teknolojilerini belirten ilk Türk Markasıdır. Faaliyete başladığı ilk günden bu yana 600.000’in üzerinde son kullanıcının bulut bilişim teknolojilerine geçişini sağlayan PEAKUP, 600’ü aşkın müşterisi ile Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde teknoloji çözümleri üretmektedir. Güçlü ve dinamik ekibi ile oluşturduğu sürdürülebilir inovasyon kültürü ve ARGE çalışmalarıyla yüksek teknoloji ürünleri geliştirerek toplumumuzu geleceğe taşımayı hedefler.

Misyonumuz

Yenilikçi teknoloji çözümlerimizi uygun maliyetlerle müşterilerimize sunarak katma değer döngülerini güçlendirmek ve işbirliği kültürümüzü geliştirerek tüm paydaşlarımız ile daha fazlasını başarmak.

Vizyonumuz

Şirketimizin kavramsal özü niteliğindeki Toplum, Teknoloji ve Gelecek düşüncesiyle işyerinde yaratıcılığı destekleyen işbirliği kültürümüzü geliştirerek sürdürülebilir bir toplum oluşmasına katkıda bulunmak, ARGE ve İnovasyon kültürümüzle küresel ölçekte teknoloji çözümleri sunmak.

PEAKUP KURUM KÜLTÜRÜ

ARGE VE INOVASYON PAYDAŞLARIMIZ

  • Türkiye İhracatçılar Meclisi: İnovasyon yönetimi altyapısının oluşturulması, güçlendirilmesi ve sürdürülebilir şekilde arttırılması

  • İstanbul Teknik Üniversitesi: İTÜNOVA Üniversite-sanayi işbirliği

  • T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı: Ar-Ge Merkezi Süreçleri

X